Start Produkty Comfort Manager

Comfort Manager to system (rozwiązanie sprzętowo-programowe) zgodnego z zapotrzebowaniem sterowania ogrzewaniem w budynku lub domu mieszkalnym. Comfort Manager pozwala na utrzymanie temperatury komfortowej w wybranych pomieszczeniach zgodnie z harmonogramem użytkowania. Dzięki temu w pomieszczeniach nie używanych można utrzymywać temperaturę dyżurną (niższą). Szacunkowe oszczędności kosztów ogrzewania osiągają wartość między 10% a 30%.

  • Jak działa Comfort Manager

Comfort Manager składa się z kilku współpracujących ze sobą elementów. W każdym ogrzewanym budynku znajduje się serwer sterujący, którego zadaniem jest przechowywanie harmonogramów grzewczych dla każdego pomieszczenia oraz współpraca z regulatorami temperatury RSmod-RT52. Regulatory z kolei sterują pracą siłowników włączających ciepłą wodę do obiegów grzewczych znajdujących się w pomieszczeniach.  Ponadto serwer monitoruje temperatury w pomieszczeniach i wysyła alarmy w przypadku przekroczenia wartości granicznych. Opcjonalnie może też monitorować inne parametry instalacji CO jak np. temperatura zasilania i powrotu rozdzielacza, ciśnienie, poziom paliwa (oleju).
Serwer centralny odpowiada za wprowadzanie i aktualizację harmonogramów do bazy centralnej. Ponadto zapewnia synchronizację bazy centralnej z serwerami obiektowymi (w przypadku systemu wieloobiektowego).

  • Czym wyróżnia sie Comfort Manager w porównaniu z podobnymi rozwiązaniami?

Ze względu na realizowane zadania Comfort Manager można porównać do rozwiązań "inteligentnego budynku" w zakresie podsystemu sterowania ogrzewaniem i klimatyzacją. Funkcja "inteligentnego" ogrzewania jest podstawą działania systemu Comfort Manager. Podstawową cechą wyróżniającą Comfort Manager jest łatwość tworzenia długoterminowych harmonogramów grzewczych np. miesięcznych, kwartalnych rocznych jak i łatwe nanoszenie zmian. Opcjonalnie możliwa jest integracja z systemem informatycznym instytucji czy przedsiębiorstwa.

  • Jakie są koszty wdrożenia systemu Comfort Manager?

Przy rozpatrywaniu kosztów wdrożenia należy najpierw wziąć pod uwagę stan instalacji grzewczej w budynku. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest instalacja wykonana w systemie rozdzielaczowym tzn każde pomieszczenie ma wydzielony obieg grzewczy. Gdy brak jest rozdzielenia pomieszczeń należy doliczyć koszty dostosowania instalacji. Szacunkowy koszt instalacji i wdrożenia systemu Comfort Manager wynosi ok. 10 000 zł/netto dla budynku z 20. pomieszczeniami i instalacją grzewczą typu rozdzielaczowego bez kosztów wykonania okablowania.

 

Dostęp on-line do instalacji systemu Comfort Manager:

login: user hasło: pass ( konieczna przeglądarka z włączoną wtyczką Java od wersji 1.6 )

 

 

 

 

 

 

  Free joomla themes by Lonex.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Kliknij aby zamknąć okno.